E36D501CPN472MFB7U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D501CPN472MFB7U
Beschreibung:
CAP ALUM 4700UF 20% 500V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension -
Ripple Current @ Low Frequency 6.62 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 109mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 9.268 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4700 µF