E36D501CPN682MFE3U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D501CPN682MFE3U
Beschreibung:
CAP ALUM 6800UF 20% 500V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.625" (142.88mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.500" Dia (88.90mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.35 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 76mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 11.69 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 6800 µF