E36D501CSN103MFM9U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D501CSN103MFM9U
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 10000UF 20% 500V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.625" (219.08mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.500" Dia (88.90mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U36D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10000 µF