E36D501LLN222MDB7U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D501LLN222MDB7U
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 20% 500V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.606" (117.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.52 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 212mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 7.728 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.2 mF