E36D630HPN154MED0N
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D630HPN154MED0N
Beschreibung:
CAP ALUM 150000UF 20% 63V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.125" (130.18mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 19.88 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.2mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 27.832 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 150000 µF