E36D630HPN333TEB5M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D630HPN333TEB5M
Beschreibung:
CAP ALUM 33000UF 63V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.528" (115.00mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.240" (31.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33000 µF