E36D630LPN332AA54M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D630LPN332AA54M
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 30% 63V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.402" (61.00mm)
Tolerance 0%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3300 µF