E36D750LPN103UDA5U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D750LPN103UDA5U
Beschreibung:
CAP ALUM 10000UF 75V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.134" (105.00mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10 mF