E36D800HPN473ME92U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D800HPN473ME92U
Beschreibung:
CAP ALUM 47000UF 20% 80V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 14.52 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8.7mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 20.328 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 47000 µF