E36D800LPN123MAA5M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D800LPN123MAA5M
Beschreibung:
CAP ALUM 12000UF 20% 80V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.56 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15.6mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 10.584 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 12000 µF