E36F201CDN223MEF5U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36F201CDN223MEF5U
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 22000UF 20% 200V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.142" (156.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U36F
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22 mF