E36F351CPC153MFK0U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36F351CPC153MFK0U
Beschreibung:
CAP ALUM 15000UF 20% 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 7.480" (190.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 38.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 53.5 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 15 mF