E36F421CGS272MDA5U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36F421CGS272MDA5U
Beschreibung:
CAP ALUM 2700UF 20% 420V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.173" (106.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.7 mF