E36F451CGN472QEE3U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36F451CGN472QEE3U
Beschreibung:
CAP ALUM 4700UF 450V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.630" (143.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4.7 mF