E36F451HLS472MEE3U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36F451HLS472MEE3U
Beschreibung:
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.669" (144.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 17.1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 23.9 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4.7 mF