E36L201CJS682MCD0U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36L201CJS682MCD0U
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 6800UF 20% 200V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.157" (131.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U36L
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 6.8 mF