E36L351HLN272MCB7U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36L351HLN272MCB7U
Beschreibung:
CAP ALUM 2700UF 20% 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.606" (117.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 37mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 13.4 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.7 mF