E36L401CAN153MEM9Q
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36L401CAN153MEM9Q
Beschreibung:
CAP ALUM 15000UF 20% 400V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.661" (220.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 15 mF