E36L401CDS332MEE3U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36L401CDS332MEE3U
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.669" (144.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3.3 mF