E36L401CLS792MFD0U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36L401CLS792MFD0U
Beschreibung:
CAP ALUM 7900UF 20% 400V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.157" (131.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 7.9 mF