E37F351CPN472MDB7U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E37F351CPN472MDB7U
Beschreibung:
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.646" (118.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 14.5 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 19mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 20.445 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4700 µF