E37F351CPN562MDE3U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E37F351CPN562MDE3U
Beschreibung:
CAP ALUM 5600UF 20% 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.669" (144.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 17 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 16mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 23.97 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 5600 µF