E37F451CPS123MEM9U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E37F451CPS123MEM9U
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 12000UF 20% 450V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.661" (220.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 31.7 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series U37F
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 44.4 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 12 mF