E37F501CPN392MF92M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E37F501CPN392MF92M
Beschreibung:
CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.661" (93.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 14.2 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 20.022 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3900 µF