E37L451CPN222MD92M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E37L451CPN222MD92M
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.661" (93.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.7 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 12.267 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2200 µF