E37L451CPN332MDD0M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E37L451CPN332MDD0M
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.157" (131.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 12.1 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 17.061 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3300 µF