E37L451CPN562MFA5U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E37L451CPN562MFA5U
Beschreibung:
CAP ALUM 5600UF 20% 450V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.173" (106.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 17.3 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 24.393 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 5600 µF