E37L451CPN682MEJ1M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E37L451CPN682MEJ1M
Beschreibung:
CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 7.165" (182.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 21.2 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 29.892 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 6800 µF