E37X351HPN272MCB7M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E37X351HPN272MCB7M
Beschreibung:
CAP ALUM 2700UF 20% 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.646" (118.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9.6 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 13.536 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2700 µF