E37X401CGN602KEE34
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E37X401CGN602KEE34
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 6000UF 10% 400V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.630" (143.00mm)
Tolerance ±10%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U37X
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 6 mF