E37X401CPN103MFF5M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E37X401CPN103MFF5M
Beschreibung:
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.142" (156.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 25.4 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 11mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 35.814 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10000 µF