E37X401CPN153MFM9U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E37X401CPN153MFM9U
Beschreibung:
CAP ALUM 15000UF 20% 400V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 8.661" (220.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 35.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 50.196 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 15000 µF