E37X401CPN272MDA5U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E37X401CPN272MDA5U
Beschreibung:
CAP ALUM 2700UF 20% 400V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 4.173" (106.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10.3 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 36mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 42.441 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2700 µF