E37X501CPN392MFA5U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E37X501CPN392MFA5U
Beschreibung:
CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 4.173" (106.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 13.8 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 29mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 19.458 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3900 µF