Zuhause / Circuit Breakers / EA3-B0-20-620-12A-HB
minImg
EA3-B0-20-620-12A-HB
Carling Technologies
Produkt-Nr.:
EA3-B0-20-620-12A-HB
Beschreibung:
CIRCUIT BREAKER
Benutzer handbuch
Actuator Type Lever
Approval Agency CCC, CSA, UL508, UL1077
Current Rating (Amps) 20A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series E
Voltage Rating - DC 125 V
Voltage Rating - AC 480 V