EDZVT2R2.2B
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
EDZVT2R2.2B
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
EMD2
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
150MW 2.2V, SOD-523, ZENER DIODE
Auf Lager : 38909
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±4.32%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package EMD2
Current - Reverse Leakage @ Vr 120 µA @ 700 mV
Series EDZV
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 150 mW
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms