Chemi-Con
Produkt-Nr.:
EKXG451ELL101MM40S
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.37
$4.37
10
$3.93395
$39.3395
50
$3.40936
$170.468
100
$2.972265
$297.2265
500
$2.447732
$1223.866
1000
$2.272894
$2272.894
2500
$2.229184
$5572.96
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.575" (40.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 800 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | KXG |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.8 A @ 100 kHz |
| Mfr | Chemi-Con |
| Capacitance | 100 µF |
| Package | Bulk |