Chemi-Con
Produkt-Nr.:
EKYB500ELL272MMP1S
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 2700UF 20% 50V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.6005
$3.6005
10
$2.9051
$29.051
50
$2.49793
$124.8965
100
$2.265655
$226.5655
500
$1.684692
$842.346
1000
$1.568507
$1568.507
2500
$1.510414
$3776.035
5000
$1.481373
$7406.865
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 3.075 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | KYB |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 4.1 A @ 100 kHz |
| Mfr | Chemi-Con |
| Capacitance | 2700 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 13 mOhms |