ER1641-184JR
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
ER1641-184JR
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 180UH 135MA 4.4 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 55 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 135 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.4Ohm Max
Inductance 180 µH
Series ER1641
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 8MHz