ERL05402K00FKEK500
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
ERL05402K00FKEK500
Beschreibung:
RES 402K OHM 1% 1/8W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 402 kOhms
Series ERL
Power (Watts) 0.125W, 1/8W