ERL07910R00GKEB500
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
ERL07910R00GKEB500
Beschreibung:
RES 910 OHM 2% 1/4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 910 Ohms
Series ERL
Power (Watts) 0.25W, 1/4W