ERL206K8100FKEK500
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
ERL206K8100FKEK500
Beschreibung:
RES 6.81K OHM 1% 1/2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.81 kOhms
Series ERL
Power (Watts) 0.5W, 1/2W