Zuhause / SCRs - Modules / ETT580N16P60HPSA1
minImg
ETT580N16P60HPSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
ETT580N16P60HPSA1
Beschreibung:
SCR MODULE 1.6KV 700A MODULE
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 135°C (TC)
Current - Hold (Ih) (Max) 300 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 250 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 586 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 1.6 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Package Tray
Structure Series Connection - All SCRs
Current - On State (It (RMS)) (Max) 700 A
Base Product Number ETT580
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 16500A @ 50Hz