EZ-600-FMH-75
Amphenol Times Microwave Systems
Produkt-Nr.:
EZ-600-FMH-75
Beschreibung:
CRIMP CONN PLUG F-MALE
Benutzer handbuch
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Brass
Ingress Protection -
Mating Cycles -
Voltage Rating 500 V
Product Status Obsolete
Includes -
Number of Ports 1
Mfr Amphenol Times Microwave Systems
Connector Type Plug, Male Pin
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Insertion Loss -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Threaded
Mounting Feature -
Series EZ
Cable Group LMR-600-75
Body Material Brass
Connector Style F Type
Housing Color Silver
Shield Termination Crimp
Package Bulk
Body Finish Nickel
Impedance 75Ohm
Contact Termination Push On
Frequency - Max 2 GHz