F20A12505ACFA06E
Cantherm
Produkt-Nr.:
F20A12505ACFA06E
Hersteller:
Cantherm
Beschreibung:
THERMOSTAT 125DEG C SPST-NC WIRE
Auf Lager : 945
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Current Rating - DC -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.4mm)
Tolerance ±9°F (±5°C)
Circuit SPST-NC
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Switching Temperature 257°F (125°C)
Switching Cycles 7K
Series F20
Reset Temperature 203°F (95°C)
Package / Case Potted - Wire Leads
Mfr Cantherm
Package Bulk
Current Rating - AC 1.6A (250V)