Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
F3L75R07W2E3B11BOMA1
Hersteller:
Paket:
Module
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IGBT MODULE 650V 95A 250W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$54.606
$54.606
15
$49.640036
$744.60054
30
$47.985136
$1439.55408
90
$44.675754
$4020.81786
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| NTC Thermistor | Yes |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 95 A |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 4.6 nF @ 25 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 650 V |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | EasyPACK™ |
| Input | Standard |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 1.9V @ 15V, 75A |
| Package / Case | Module |
| Power - Max | 250 W |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1 mA |
| Package | Tray |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Base Product Number | F3L75R07 |