F52Q-1A7H1-11004
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
F52Q-1A7H1-11004
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN FFC FPC TOP 4POS 1MM R/A
Auf Lager : 15924
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Actuator Color Gray
Mating Cycles 30
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Voltage Rating 50V
Current Rating (Amps) 0.5A
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.079" (2.00mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
FFC, FCB Thickness 0.33mm
Connector/Contact Type Contacts, Top
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Features Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Cable End Type Notched
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Positions 4
Contact Finish Thickness 1.97µin (0.050µm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Series Aorora F52Q
Locking Feature Slide Lock
Pitch 0.039" (1.00mm)