ZF Electronics
Produkt-Nr.:
F81J-B110
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
SWITCH LINE INTRRUPT 10A QC TERM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC), 6A (DC) |
| Circuit | SPDT (DB/DM) + SPST-NO (DB) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | F80 |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Operating Force | - |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Mfr | ZF Electronics |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Differential Travel | - |