FBH201209T-101Y-S
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
FBH201209T-101Y-S
Beschreibung:
FB HI 0805 100 OHM 3A .04DC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
DC Resistance (DCR) (Max) 40mOhm
Impedance @ Frequency 100 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.041" (1.05mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FBH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3A