FCH023N65S3-F155
onsemi
Produkt-Nr.:
FCH023N65S3-F155
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-247-3
Beschreibung:
MOSFET N-CH 650V 75A TO247
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7160 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 222 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 23mOhm @ 37.5A, 10V
Supplier Device Package TO-247-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 7.5mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series SuperFET® III
Power Dissipation (Max) 595W (Tc)
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 75A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V